Telefon: (224) 452 3855 | WhatsApp: (531) 101 2417 | E-posta: maker@benmaker.com

Hakkımızda
Biz Kimiz?


1972’de ERKALIP ile otomotiv sektöründe faaliyet göstermeye başlayan ve 45 yıllık bilgi birikimiyle ERMETAL OTOMOTİV, BÜROSİT BÜRO DONANIMLARI, ERKALIP, ERGIDA VE PLASMOT şirketleriyle ERMETAL ŞİRKETLER GRUBU adını almıştır. Tüm şirketler toplam 40 bin metrekare alanda 1600 çalışanı istihdam ederek Bursa ve Türk ekonomisine katkıda bulunmaktadır. ERMETAL ŞİRKETLER GRUBUNUN iş kolları Otomotiv endüstrisi, kalıpçılık, işe özel makine, fikstür, özel aparat & kontrol mastarları, ofis mobilyaları ve gıda sektöründen oluşmaktadır.


Bu bilgi birikimi ve üretim tecrübesi ile grubun en yeni şirketi olarak BENMAKER; 7-12 yaş arası çocukların zihin-el koordinasyonlarını geliştirmeyi ve hayal güçlerini üretime dönüştürme becerilerine katkı sağlamayı amaçlayan bir eğitim atölyesidir.

 Ermetal Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener önderliğinde 5 yıllık uzun ve detaylı bir ARGE süreci sonrası, Ekim 2016’da Bursa’da faaliyetlerine başlayan BENMAKER, bugün dört farklı kulvarda üreten nesiller yetiştirmek için çalışıyor.

Ayrıca, üretimini gerçekleştirdiği “Ahşap Şekillendirme ve Tasarım Seti” ile birlikte, okullarda maker hareketine yönelik çalışmalar yapan öğrencilere üretme olanakları sağlamaktadır. BENMAKER Ahşap Şekillendirme ve 3B Tasarım Sınıfları, hali hazırda 100’den fazla okulda kurulmuş olup çocukların hayallerine hizmet etmektedir.