Telefon: (224) 452 3855 | WhatsApp: (531) 101 2417 | E-posta: maker@benmaker.com

Maker AtölyeÖğrenciler Maker Atölyesinde 3 boyutlu yazıcılar, ahşap tasarımlar, model uçaklar, elektronik devreler, motorlar, robotlar, dronelar ve çok daha fazlası ile hayal ettiğiniz tasarımları gerçeğe dönüştürüyorlar. Birbirinden eğlenceli ve farklı temalar ile çeşitli atölyeler gerçekleştirerek hem tasarım, kodlama, robotik gibi alanlarda deneyim kazanıyorlar.

Teknik ekipman desteği, uzman eğitmen kadrosu ve özgür öğrenme ortamı ile birlikte, kendi robotlarınızı kodlayabildiğiniz, 3B yazıcılar ile modelleme öğrendiğiniz objeleri baskı alabildiğiniz ve kendi drone tasarımınızı yapabildiğiniz  “Maker Atölye” tam size göre..

AHŞAP ATÖLYESİ NEDİR? 
Ahşap ile çalışmayı seven çocuklara özel; ahşap oyma, kesme ve şekillendirme işlemlerini yapabileceğiniz, özel ürünler tasarlayabileceğiniz atölye çalışmasıdır.   

NELER YAPIYORUZ?  Çocuklar kendi elleri ile ahşap torna tezgahlarını kullanarak, kendi objelerini kesme, oyma ve zımparalama işlemlerini yapabileceklerdir. (Katılımcılar etkinlik sonunda kendi ürünleri ile alandan ayrılırlar.)   

KAZANIMLARIMIZ NELER?  El göz koordinasyonun gelişmesi El aletlerini kullanma becerisi, Ağaç ve ağaç ürünleri malzeme bilgisi, Ağaç işleme makineleri, el aletlerinin tanıtımı,kullanım alanları bilgisi Ahşap şekillendirme teknikleri bilgisi Tasarım becerilerini geliştirme El becerilerinin geliştirilmesi. Üretim becerilerinin geliştirilmesi  

KİMLER KATILABİLİR?  7-12 Yaş arası tüm katılımcılar etkinliğimize kayıt yaptırabilirler.  Atölye süreleri toplam 2 saat olarak gerçekleştirilip, etkinlik takviminde belirtilecektir.

Haftalık olarak belirlenen eğlenceli temalarımızı takip ederek, istediğiniz Maker Atölye çalışmasına dahil olabilirsiniz. 


Katılım: 7-12 Yaş
Süre: 2 Saat 

Not: Cumartesi-Pazar programlarında aynı içerik gerçekleştirilmektedir.